Genel Kültür Güncel

Tablo Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tablo seçiminde ev dekorasyonu modelinin önemi oldukça büyüktür. Seçilen tablo evin dekorasyonu ile uyumlu yapıda olmalıdır. Tablo seçiminde duvar ölçüsü de önemli ve etkili bir ayrıntıdır. Duvar genişliğine göre tablo seçimi yapılarak, modern bir ev dekorasyon teması yaratılır.

Renk faktörü, tablo seçiminde genelde herkesin dikkat ettiği bir seçenektir. Bu seçenek her zaman akla ilk gelen değerlendirmelerden biridir. Ancak bu konuda bilinçsiz olmak, ne yazık ki, faydadan çok zarar sağlamaktadır. Renk seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır. Bu da kullanılacak dekoratif tablo ile mekânda oluşturulmak istenen etkiDdir. Ev dekorasyon fikirleri araştırmalarında en çok konuşulan konuların başında renk seçimi gelmektedir. Renkler, dekore etmek istediğiniz mekânda vermek istediğiniz enerjinin ilk aşamasını oluşturmaktadır.

Duvar dekorasyonunuzu güzelleştiren, ortamı ısıtan ve kişisel zevkleri ön plana çıkaran en etkin aksesuarlar dekoratif tablolardır. Evinizde kullanacağınız dekoratif tabloları seçerken kullanacağınız odanın özelliğine, stiline ve rengine göre seçim yapmalısınız. Mutfak için seçeceğiniz tablo ile salon için seçeceğiniz tablo elbette birbirinden farklı olmalıdır. Peki tablo seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Öncelikle göz önünde bulundurmanız gereken birçok kriter olduğunu unutmayın. Odanın genişliğinden dekorasyon stiline, renk dengesinden mobilya yerleşimine kadar en ince detayları dahi hesaba katarak seçim yapmalısınız. Tablo kullanarak odada yaratmak istediğiniz etkiyi iyi analiz etmiş olmalısınız. Parçalı tablolar kullanmak istiyorsanız oturma odası ve mutfak gibi alanlarda değerlendirebilirsiniz. Parçalı tablo seçiminde de yine boyutlara ve yerleşime dikkat etmek gerekir. Tabloları simetrik yerleştirebileceğiniz gibi asimetrik bir düzenleme de yapabilirsiniz.